Istorija ir informacija

Istorija ir informacija

Kėdainių krašte nuo seno buvo rūpinamasi be globos likusiais vienišais žmonėmis, našlaičiais, vargšais ir žmonėmis su negalia. Kada atsirado pirmosios globos įstaigos, žinių nėra, tačiau jau viduramžiais prie parapinių bažnyčių buvo steigiamos špilotės (prieglaudos) sergantiems, beturčiams, beglobiams ir seniems žmonėm. Kėdainių suaugusiųjų globos namai rastuose archyvuose pirmą kartą paminėti 1944 m. balandžio mėn. 4 dieną. Iki 1946 m. Kėdainių senelių ir invalidų namai veikė Kėdainiuose Kalno gatvėje.

1948 m. rugpjūčio 15 d. Kėdainių Invalidų namai perkelti į Apytalaukio grafų Zabielų rūmus.
Pirmame aukšte buvo apgyvendinti 41 globotinis, o trečiajame, apsigyveno darbuotojai. Personalą sudarė tik 7 darbuotojai.  Naujuosius namus apšildė 15 krosnių, kūrenamų malkomis. Vėliau Kėdainių globos namų pavadinimas ir administracinė priklausomybė buvo ne kartą keičiami, tačiau jie visada buvo skirti gyventi neįgaliems suaugusiems žmonėms. Apytalaukio grafų Zabielų rūmuose globos namai veikė beveik 60 metų. Nors rūmai iš išorės vis dar kerėjo savo grožiu, tačiau dėl avarinės būklės kėlė grėsmę gyventojų saugumui.

Siekiant sudaryti geresnes sąlygas socialinės globos namuose gyvenantiems žmonėms, 2007 m. rugsėjo 15 d. socialinės globos namai buvo perkelti į  Kėdainių rajoną, Šlapaberžės kaime esančias naujas namus.

Renovavus buvusio profesinio mokymo centro bendrabučio patalpas, socialinės globos namų gyventojai  apgyvendinti dviviečiuose kambariuose, jų patogumui sudarytos visos   gyvenimui, poilsiui ir užimtumui reikalingos sąlygos, atitinkančios nūdienos reikalavimus bei žmonių su negalia poreikius.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos iniciatyva nuo 2014 m. pradėta vykdyti Institucinės globos pertvarka– perėjimo nuo institucinės globos prie šeimoje ir bendruomenėje teikiamų paslaugų asmenims su negalia. Kėdainių socialinės globos namai parodė iniciatyvą steigti tokius namus. 2017 m. Spalio mėnesį Dotnuvoje ir 2018 m. Birželio mėnesį Kėdainiuose.
2018 m. balandžio 1 d. Kėdainių socialinės globos patalpose pradėta teikti Dienos socialinė globa.

Atnaujinimo data: 2023-09-27